Csillagos ötöst kapott a Rudas Fürdő

A védjegyet szimbolizáló táblát Szőke László, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója vette át a fürdő éttermében rendezett ünnepélyes védjegyátadáson Ruszinkó Ádám turizmusért felelős helyettes államtitkártól (NGM) és Czeglédi Gyulától, a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnökétől 2015. április 20-án.

A Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magyar Fürdőszövetség 2010-ben kezdte el a fürdők nemzeti tanúsító védjegyrendszerének kidolgozását. Az állami védjegyrendszerbe illeszkedő új fürdővédjegy a Fürdőszövetség korábbi minősítési rendszerének a továbbfejlesztése. A védjegyoltalomból adódó jogokat a nemzetgazdasági miniszter gyakorolja, a védjegy működtetése a már meglévő turisztikai védjegyekhez hasonlóan az érintett szakmai szervezettel, a Magyar Fürdőszövetséggel közösen történik.

A minősítési rendszer a fürdő üzemeltetés szakmai szempontjai mellett turisztikai kritériumokat is vizsgál, támpontot adva a fürdők kínálatában való eligazodáshoz. Egyrészt megkülönbözteti az uszodákat, a gyógy-, a wellness, az élmény- és a strandfürdőket egymástól, másrészt a szolgáltatás színvonaláról is képet ad a vendégek számára. Valamennyi szolgáltatási kategóriában 1–5 csillagos minősítést lehet megcélozni attól függően, hány pontot ér el a tanúsítás során az adott létesítmény.

Az első körben 12 fürdőben minősített 21 szolgáltató egység között 7 gyógyfürdő, 4 élményfürdő, 7 strandfürdő, 3 uszoda szerepel. Szolgáltatási színvonaluk alapján 12 db 5*-os, 8 db 4*-os, 1 db 3*-os minősítésről fognak védjegyhasználati szerződést kötni a közeljövőben.

A védjegyrendszer előnye amellett, hogy tájékoztatást ad a fürdővendégeknek a szolgáltatás mibenlétéről és minőségéről, egyben az is, hogy irányt is mutat a fejlesztéseknek, hiszen a minősítési szempontok a színvonalbeli javulás pontos kritériumait határozzák meg az üzemeltetők számára – emelte ki Ruszinkó Ádám helyettes államtitkár az ünnepélyes táblaátadás alkalmával tartott beszédében.

A természetes gyógytényezőkön (gyógyvíz, gyógyiszap, mofetta, gyógybarlang) alapuló egészségturizmus az ország egyedi, nemzetközileg is versenyképes terméke, a gyógyfürdők szolgáltatásai e kínálat meghatározó alappillérét jelentik.

Az Országos Tisztiorvosi Hivatal adatai szerint 86 létesítmény rendelkezik gyógyfürdő minősítéssel. A turisztikai szempontból is jelentős 201 magyarországi fürdő látogatószáma a fürdőszövetség becslése szerint 2013-ban 31,1 millió fő volt, mely 2014-ben 3 százalékot meghaladó mértékben emelkedett. A hazai fürdőinket felkeresők közül 1,97 millió külföldi gyógy- és egészségturista volt. Ez utóbbiak költései a külföldiek összes költésének 14,1 százalékát teszik ki. Részben a SZÉP-kártyának, részben a nagyszabású fejlesztéseknek köszönhetően a fürdők belföldi vendégköre is jelentősen nőtt az elmúlt években. A fürdő ágazat jelenleg 11 600 munkavállalót foglalkoztat, teljes árbevétele a szakmai szövetség becslése szerint meghaladja a 44 milliárd forintot.

Az új védjegy célja, hogy ösztönözze a szolgáltatási színvonal általános emelkedését, fokozva a fürdők versenyképességét. Bízunk benne, hogy a szolgáltatók közül is mind többen felismerik, hogy az ellenőrzött minőségi színvonal a piacon gyorsan megtérülő érték, és egyre többen önkéntesen csatlakoznak majd a fürdők új védjegyrendszeréhez – hangsúlyozta a helyettes államtitkár.

Legyél az első hozzászóló "Csillagos ötöst kapott a Rudas Fürdő" című cikkhez

Szólj hozzá

Your email address will not be published.


*