A Firenze és az Uffizi képtár 3D című kiváló olasz filmet csaknem húsz helyszínen forgatták: bejárhatjuk vele a város leghíresebb épületeit és tereit, a Medici-palotától kezdve a Szépművészeti Akadémián át a Ponte Vecchióig. Helikopterről és drónokról készített remek felvételek mutatják be a város legfőbb nevezetességeit. Ezt követően Firenze leghíresebb galériája, az Uffizi-képtár kincsei kerülnek sorra: Michelangelo, Raffaello, Leonardo, Botticelli, Tiziano és további művészóriások alkotásai tárulnak szemünk el. Ezúttal nem kell sorban állnunk a képtár előtt, vagy azon izgulnunk, hogy az évi kétmillió látogató közé vajon még mi is beférünk-e…
A játékfilmes elemekkel vegyített, virtuális tárlatvezetés rendhagyó idegenvezetője a reneszánsz patrónusok legkiválóbbika, a Simon Merrels által alakított Lorenzo de Medici: életre kel, és mesél korszakáról, a XIV. század második feléről. Az egyes művekről Antonio Natali professzor, az Uffizi képtár igazgatója és Arturo Galansino, elismert reneszánsz-specialista beszél.
A film művészettörténeti szempontól igazi kuriózum, mivel egy felbecsülhetetlen értékű Leonardo-mű restaurációs eljárását is bemutatja. A háromkirályok imádása című, a nyilvánosság előtt 2011 óta nem látható festményt a mozinézők láthatják elsőként eredeti fényében. Marco Ciatti, a Kőtár műhelyének vehetője számol be a restauráció eredményeiről, a rejtett részletekről és az alkalmazott technikákról, amelyekre a feltáró munka során derült fény.
A látványos ismeretterjesztő filmet a 2015. novemberi világpremiert követően hatvan országban mutatják be, Magyarországon december 17-től vetítik a mozik, magyar szinkronnal, a Pannonia Entertainment forgalmazásában. Budapesten az Uránia Nemzeti Filmszínházban a december 19-i rendhagyó premiervetítésen Garas Klára művészettörténész, a Szépművészeti Múzeum korábbi főigazgatója, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja tart bevezetőt, ezt követően januárig minden nap vetítik a filmet. A vetítéssorozathoz országszerte csajnem húsz további mozi csatlakozott, a megyeszékhelyek többségében bemutatják, 3D és – bizonyos mozikban – 2D változatban egyaránt.
Az alkotás A művészet templomai sorozat első darabja, a sorozat további, 2016 első felében bemutatásra kerülő részei a milánói Teatro alla Scala évszázados történetét, a milánói világkiállításon megrendezett Leonardo da Vinci életmű-kiállítást és a Pápai Bazilikák páratlan épületegyüttesét dolgozzák fel.
Legyél az első hozzászóló "3D-ben Firenze és az Uffizi képtár kincsei" című cikkhez