A UTair gépei helyi idő szerint 12.20-kor szállnak fel Szentpétervár pulkovói repülőteréről, hogy a Baltikumon és Lengyelországon keresztülrepülve érjék el Budapestet. A Boeing 737-500-as típusú gép budapesti idő szerint 14.40-kor indul vissza, hogy 2óra 40 perces repülés után érkezzen Oroszország második legfontosabb nagyvárosába. A UTair elődje eredetileg a tyumenyi földgázlelőhely légiközlekedési összeköttetésének biztosítására jött létre Hanti-Manszijszkban, az Uráli kormányzóság területén. A UTair jelenleg 67 gépes flottát üzemeltet, amelynek gerincét a Boeing 737-500-asok illetve az ATR 42/72 gépcsalád repülői alkotják.
„A Budapest Airport számára különösen fontos, hogy ismét lesz légi összeköttetés a magyar főváros és Szentpétervár között.” – hangsúlyozta Kam Jandu. A Budapest Airport légiközlekedési igazgatója hozzátette: „Az orosz piac hagyományosan jelentős tényező a számunkra, ráadásul Szentpétervár egyre fontosabb célpont mind az üzleti utazók, mind a turisták számára.”
Szentpétervár Oroszország történelmi fővárosa, amelyet a névadó Nagy Péter cár alapított a Néva-folyó torkolatvidékén 1703-ban, miután legyőzte a svédeket. A várost neves olasz és francia építészek közreműködésével rövid idő alatt Észak Velencéjévé varázsolták és egészen a bolsevik forradalom utáni polgárháborús időkig ez volt Oroszország fővárosa. Leghíresebb épületegyüttese az Ermitázs, amely a Romanov-dinasztia városi palotája volt és jelenleg a világ egyik legértékesebb műgyűjteményét bemutató múzeum otthona.
Az Ermitázs mellett Szentpétervár látványosságai közé tartozik a hatalmas, neoklasszicista stílusban épített Szent Izsák székesegyház, amely a város legnagyobb orosz ortodox katedrálisa. A 101 méter magas kupolában demonstrálták először a világon a Föld forgásának elméletét igazoló Foucault-ingát, a székesegyház előtt látható bronzlovas szobra pedig a városalapító Nagy Péter cárnak állít emléket. A szentpétervári építészet emlékei közé tartozik még a híres-hírhedt Péter-Pál erőd és annak magasba törő harangtornya, az Admiralitás épülete és a világhírű sugárút, a Nyevszkij Proszpekt. Szentpétervár mai pompája javarészt orosz, olasz, francia és német építészek munkáját dicséri.
A város közelében található Peterhof, az orosz cárok nyári rezidenciája a Balti-tenger partján. Az északi barokk építészet gyöngyszemét sokan az „orosz Versailles-nak” nevezik, hiszen lépcsőzetes mesterséges vízesései, aranyozott szobrai és szökőkútjai, az elegáns park Oroszország egyik leglátogatottabb turistalátványosságává avatták Peterhofot. Az észak-orosz nagyváros meglátogatására a legjobb időszak május vége és június, amikor beköszönt a fehér éjszakák ideje. Ilyenkor Skandináviában és Szentpétervár környékén még éjfélkor sem sötétedik be, a nap csak rövid időre tűnik el a horizonton.
Legyél az első hozzászóló "Budapest Airport: szentpétervári fehér éjszakák a UTair-rel!" című cikkhez