A város életében az elmúlt héten megrázó fordulat következett be: eddig több mint 5000 ember veszítette el az állását. Múlt vasárnap a Showboat, hétfőn a Revel kaszinó kapui maradtak zárva. A Trump Plaza várhatóan szeptember 16-tól nem fogadja vendégeit.
A munkanélkülivé vált dolgozók – akiknek legnagyobb része évek óta szerves részét képezte ezen intézményeknek – értetlenül állnak az események előtt, miközben a Showboat tulajdonosa még mindig jelentős mennyiségű profitot termel a bezáró üzletből.
A cég elmondása szerint a szórakoztatóközpontok megszüntetésére azért volt szükség, mert az iparág sikeres működése és a versenyhelyzet megköveteli a városban található kaszinók számának csökkenését. A szakértők szerint pontosan ez a fájdalmas, ám szükséges lépés mentheti meg a települést a teljes csődtől. Atlantic City kaszinópiacának bevétele 2006 óta szinte a felére redukálódott, és az utóbbi esztendőkben is zuhanó tendenciát mutatott. Az új intézmények megjelenése csak folyamatosan rontott a gazdasági helyzeten, hiszen a bevétel a csökkenés mellett még több felé osztódott.
Mark Giannantonio, a Resorts Casino Hotel elnöke szerint ez a lépés jelentős javulást hozhat a piac számára. Ez a változás azonban negatív következményekkel is jár, ugyanis több ezer ember maradt állás nélkül, a szeptember közepén megszűnő Trump Plaza pedig további 8000 dolgozó elbocsátását tervezi. A város polgármestere szerint a megszűnő munkahelyek miatt kialakuló nehézségek feldolgozásához időre lesz szüksége a volt dolgozóknak, de igyekszenek mindenben támogatni és navigálni őket a nehéz időkben is. Ez feltehetőleg nem lesz egyszerű feladat, hisz a város 40.000-es népességéből 13.000 ember érintet.
Legyél az első hozzászóló "Krízis Atlantic City-ben" című cikkhez