Magyarország elismerte a kínai nyelvet a Turisztikai Világszervezet (UNWTO) hivatalos nyelveként – ezt jelentette be az erről szóló dokumentum hivatalos átadásán Budapesten Xiao Qian, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövete és Ruszinkó Ádám turizmusért felelős helyettes államtitkár. Hazánk az UNWTO hivatalos tagjaként ratifikálta azt a Közgyűlési Határozatot, amely arról rendelkezik, hogy a kínai nyelv, a Turisztikai Világszervezet hivatalos nyelvei közé kerüljön.
Az eseménnyel kapcsolatban Ruszinkó Ádám az NGM turisztikáért felelős helyettes államtitkára Az Utazó-nak elmondta: novemberben, a Kínai Nemzeti Turisztikai Hivatal (CNTA) meghívásából járt Kínában, a Kínai Nemzetközi Turisztikai Vásáron (CITM ). Ott a kínai turisztikai hivatal elnökhelyettesével több szakmai kérdésről – a két ország közötti (azóta megvalósult) járatnyitásról, a vízumproblémákról, illetve arról, hogy a CNTA Budapesten nyissa meg közép európai irodáját – egyeztettek. A megbeszélésen a kínai hivatal elnökhelyettese kérte Magyarország támogatását, mivel az UNWTO – ban a tagállamok kétharmadának szavazata szükséges ahhoz, hogy a kínai nyelvet hivatalos nyelveként ismerjék el.
A most megszületett kormányhatározattal, a magyar turizmusdiplomácia elősegítette, hogy a világ legnagyobb turisztikai küldő országának számító Kína hivatalos nyelve mielőbb az UNWTO hivatalos nyelvévé váljon. Ruszinkó Ádám az eseményen kifejtette: a magyar kormány a régió többi tagországának turisztikai vezetőit is levélben kérte, hogy a kínai nyelvet hivatalos nyelvként ismerjék el. Szavai szerint Kína, mint küldő ország fontosságát számunkra mi sem jellemzi jobban, minthogy tavaly közel 90 ezer kínai turista érkezett Magyarországra, ami 160 ezer vendégéjszakát jelentett. Az is fontos, hogy hivatalosan Magyarország képviseli a régió 16 országának turizmusát a budapesti Kína-KKE Turisztikai Koordinációs Központ keretein belül. Emellett több éves erőfeszítés eredménye érett be akkor, amikor a Kínai Nemzeti Turisztikai Hivatal (CNTA) elnöke idén márciusban a Varga Mihály miniszterrel tartott kétoldalú találkozóján bejelentette, hogy a kínai fél egy regionális irodát nyit Budapesten, ami Magyarország regionális súlyának elismerését jelenti a turisztikai kapcsolatokban.
Legyél az első hozzászóló "Magyar turisztikai gesztus Kínának" című cikkhez