Az ennek kapcsán, március 2-án tartott londoni sajtókonferencián az új óceánjáró szülőatyja az ausztrál bányászati iparmágnás, Clive Palmer professzor bejelentette: 2016-ra elkészül a hajó, sőt már most is épül a kínai Jinling Hajógyárban.
Palmer elmondta, nem a pénz vezérelte a project megvalósításában, de viccesen hozzátette: „de sajnos úgy néz ki, hogy rengeteg pénzt fogok vele kaszálni”
Clive Palmer professzor, a március 2-i sajtótájékoztatón – fotó: Yui Mok/PA Wire
Az újságírók arra irányuló kérdésére, hogy mit gondol azokról a kritikusokról, akik megkérdőjelezték az egész projektet, és azzal vádolták, hogy csak a főcímlapra akar kerülni, azt mondta:
„Nos, csak annyit mondanék, hogy ez marhaság”
„Most is négy, a Titanicnál is nagyobb hajót építünk a hajógyárban”
„Nem egy pénznélküli valaki vagyok. Van elég pénzem hozzá, hogyha akarnám, tízszer is megépíthetném a Titanicot. … Szóval nincs szükségem a nyilvánosságra. Amennyire csak tudom, próbálom elkerülni a médiát.” – tette hozzá.
A standard.co.uk értesülései szerint a hajó külseje tökéletes mása lesz az eredeti óceánjárónak, ráadásul ugyanazt a menüt is fogják felszolgálni rajta, mint amit 1912-ben a Titanicon utazók kaptak. Palmer elmondása szerint mindezt azért, hogy az utasok érezhessék, milyen volt 1912-ben élni. Ugyanakkor, a Titanic II-t természetesen a legújabb technológiákkal fogják felruházni.
Még a „fitness” terem is az eredeti óceánjáró mása lesz – digitális rajz a Titanic II belsejéről
Nem lesz internet
Habár a hajó a modern technológiáknak és az eredeti kinézetnek lesz a keveréke, a professzor elmondta: nem lesz internet a fedélzeten, méghozzá azért, hogy az utasok egymással beszélgessenek, ahelyett, hogy az emailjeiket nézegetnék, vagy például Twittereznének.
A kritikusok által felhozott „rossz szájízre”, vagyis a rossz ómenre, hogy egy ilyen tragikus sorsú hajót építenek meg újra, ahol rengetegen haltak meg, a milliárdos azt mondta: ezzel csak tisztelegnek a tengeren odaveszett halottak előtt.
Az 1997-es blockbuster filmből is jól ismert lépcsői – (digitális rajz a Titanic II belsejéről)
„A hajók manapság nem lennének ennyire biztonságosak, ha nem lett volna korábban egy Titanic. Tanultunk belőle. És mi sem illene ennél jobban ide, mint hogy 100 évvel később már elég érettek vagyunk ahhoz, hogy (egy ilyen) tisztelettel adózzunk azoknak az embereknek.”
Egy millió dollárt is megér az út
A luxus-óceánjárón 2.435 utasnak és 900 fős személyzetnek lesz hely, akiket az összesen 835 első-, másod-, és harmadosztályú kabinokban szállásolnak majd el. Palmer elmondása szerint már most sok foglalás és ajánlat érkezett; valaki 1 millió dollárt ajánlott fel azért, hogy a Titanic II első útján lehessen.
Az első út várhatóan követni fogja elődje útvonalát, meglátogatva az írországi Cobh-ot, mielőtt kihajózna az Atlanti-óceánra.
Az eredeti Titanicot birtokló vállalat, a White Star Line mintájára Cliver, a „Blue Star Line” nevet adta a Titanic II-t tulajdonló vállalatnak.
Le Wenbao, a hajógyár szóvivője még február végén elmondta: „Az óceánjárót fejlett technológiákkal látjuk el, beleértve a legújabb életmentő és kommunikációs rendszereket, hogy megfeleljen a modern navigáció feltételeinek.”
A tragikus sorsú Titanic Southamptonból hajózott ki 1912. április 15-én, de pár nappal később elsüllyedt, mikor jéghegynek ütközött, ezzel kioltva 1,523 utas és személyzet életét.
Kapcsolódó cikkek:
Különleges mélytengeri túrák a Titanichoz
A Titanic végzetének tudományos okai
100 éve ezen a napon indult útnak a Titanic
Egészen új képek a Titanic roncsáról
James Cameron sikeresen végrehajtotta az emberiség második merülését a Föld legmélyebb pontjára
Legyél az első hozzászóló "Már biztos: 2016-ban vízre bocsátják a Titanic II-t" című cikkhez