Az egészségipar fejlesztése a nemzet nagy lehetősége

A konzultációra az egészségipar szakmai szervezeteinek képviselői, vezetői kaptak meghívást azzal a céllal, hogy a kormány velük együttműködve készítse el az Új Széchenyi Terv egészségiparra vonatkozó változatát. Az egészségipar témakörben rendezett szakmai konzultációt Dr. Horváth Endre, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára koordinálta, aki köszöntőjében kiemelte: „Magyarország egyedi adottsága a gyógyvizek, a gyógyítók jelenléte és a helyi márkák különleges turisztikai vonzereje.”

Az egészségipar az egyik legígéretesebb ágazat a hét kiemelt program közül, a gyógy- és termálturizmus már az első Széchenyi Terv idején is kiemelt sikereket ért el. Az egészségipar valódi kitörési pontja lehet a magyar gazdaságnak, amennyiben hazánk kihasználja a rendelkezésére álló potenciálokat. Az egészségipar terén létező és ismert sajátosságaink vannak: gazdag termálvízkinccsel, a gyógyítás terén megfelelő szakértelemmel, ismerettel és hagyománnyal bírunk, jól képzett szakemberekkel és kiváló kutatási eredményekkel rendelkezünk.

Az Új Széchenyi Terv egyrészt hazánk termálvízkészletének, geotermikus adottságainak jobb, hatékonyabb kihasználását célozza meg, másrészt összekapcsolja az egészséget szolgáló termelő és szolgáltató iparágakat. A program sikeres megvalósulása esetén komoly növekedést érhetünk el az ország versenyképessége és foglalkoztatási szintje terén, amely végső soron Magyarország nemzeti össztermékének emelkedését eredményezi.

Az Új Széchenyi Terv egy nyitott platform, egy széles alap, amelyhez ötlettel, pályázattal és fejlesztéssel kapcsolódhatnak a különböző gazdasági szervezetek, vállalkozások és önkormányzatok.
A szeptember 24-ei Gyógyító Magyarország című konzultációt hat további sajtónyilvános szakmai rendezvény követi a helyettes államtitkárok vezetésével.

A  konzultációsorozatának következő programja 2010. október 7-én lesz Megújuló Magyarország címmel.

Az Új Széchenyi Terv 7 kitörési pontot tartalmaz:
1. Gyógyító Magyarország – Egészségipar
2. Megújuló Magyarország – Zöld gazdaságfejlesztés
3. Otthonteremtés – Lakásprogram
4. Vállalkozásfejlesztés – Üzleti környezet fejlesztés
5. Tudomány – Innováció – Növekedés
6. Foglalkoztatás
7. Közlekedés – Tranzitgazdaság

 

Legyél az első hozzászóló "Az egészségipar fejlesztése a nemzet nagy lehetősége" című cikkhez

Szólj hozzá

Your email address will not be published.


*