Az új Ford Puma a legújabb Ford modell, amely 5 csillagos értékelést kapott az autók törésbiztonságát vizsgáló Euro NCAP független szervezettől.
A SUV-inspirációval megalkotott Puma crossover a 2018-ban bevezetett, szigorúbb tesztelési módszerek alapján is a lehető legmagasabb besorolást érte el. Az EcoBoost Hybrid hajtással is megrendelhető Puma egyike annak a nyolc Ford-modellnek, amelyek 5 csillagos biztonságot nyújtanak vásárlóiknak.
Az Euro NCAP magas pontszámmal díjazta a felnőtt és a gyermek utasok védelmét, és az autó teljes pontszámmal teljesítette a teljes fedésű oldalütközéses vizsgálatot, illetve azt a meg keményebb tesztet, amikor a jármű egy oszloppal ütközik oldalról. A szervezet a Puma biztonsági rendszereit is kiemelte az értékelésben, megemlítve az Aktív Fékezés funkcióval kiegészített Ütközésre Figyelmeztető rendszert, az Intelligens Sebességhatárolót és a Sávtartó rendszert.
A Puma az ötödik Ford-modell, amely 2019-ben 5 csillagos besorolást kapott:
- Ford Puma – 2019
- Ford Kuga – 2019
- Ford Explorer Plug-In Hybrid – 2019
- Ford Mondeo – 2019
- Ford Focus – 2019
- Ford Fiesta – 2017
- Ford Galaxy – 2015
- Ford S-MAX – 2015
Az új Ford Puma
A kompakt crossoverek piacán nemrégiben bemutatkozó Ford Puma hatásosan egyesíti a lenyűgöző külső formaterv, a kategóriaelső praktikum és a kifinomult mild hibrid hajtáslánc előnyeit.
A Ford 48 voltos EcoBoost Hybrid technológiája élvezetes teljesítményt, gyors gázreakciókat és kedvező üzemanyag-fogyasztást biztosít. A mild hibrid hajtás észrevétlenül kombinálja az elektromos nyomaték-rásegítést és a csekély súrlódású, háromhengeres, akár 155 lóerős 1,0 literes EcoBoost benzinmotor működését.
Karizmatikus stíluselemeivel – például a sárvédők tetejére épített fényszórókkal – az új Ford Puma új fejezetet nyit a Ford formatervezési filozófiájában. A kompakt crossover magabiztos kiállását hatásosan hangsúlyozza a magas üléshelyzet, ráadásul az autó kategóriaelső, 456 literes csomagteret kínál.
Mi is az az Euro NCAP?
Az Euro NCAP azért alkotta meg ötcsillagos értékelési rendszerét, hogy az autóvásárlók a lehető legegyszerűbben hasonlíthassák össze az egyes modellek biztonságát, és könnyen kiválaszthassák a nekik megfelelő járművet.
A biztonsági besorolás egy tesztsorozat eredményeként áll össze; a teszteket az Euro NCAP tervezte meg és hajtja végre. Ezek a tesztek – némileg leegyszerűsítve – azokat a leggyakoribb valós ütközésfajtákat szimulálják, amelyek az utasok vagy más közlekedők sérülését, illetve halálát okozhatják.
A csillagok száma jelzi, hogyan teljesített az autó az Euro NCAP tesztjein, de az eredményt az is befolyásolja, milyen biztonsági rendszerekkel szereli fel a gyártó az autót mindegyik piacon. Ezért a több csillag nemcsak a jó teszteredményt mutatja, hanem azt is, hogy a tesztelt modell biztonsági felszereltsége minden európai vásárló számára elérhető.