Közvetlen járatot indított Budapest és a szerbiai Nis között az Air Serbia. A szerb nemzeti légitársaság mostantól egész évben, heti két alkalommal közlekedik az útvonalon.
Elindult az első közvetlen járat Budapest és a dél-kelet szerbiai Nis városa között. A légitársaság mostantól heti két alkalommal, csütörtökön és vasárnap közlekedik a két város között. A járatok mindkét napon késő este indulnak Budapestről, majd 1 óra 10 perc repülést követően érkeznek meg Nis Nagy Konstantin római császárról elnevezett repülőterére.
A légitársaság a járatot egy 144 ülőhelyet kínáló Airbus A319 típusú repülőgéppel teljesíti, ahol a fedélzeten frissítőként különféle harapnivalókat és vizet szolgálnak fel az utasoknak.
A Budapest-Nis járat elindítása része annak az Air Serbia által megnyert PSO, vagyis közszolgálati szerződésen alapuló pályázatnak, amelynek keretében tizenkét új járat elindítását támogatja a szerb állam Nisből. Az új desztinációk között Budapesten kívül szerepel több németországi város, valamint Bologna, Róma, Salzburg és Tivat is.
A szerb város amellett, hogy fontos ipari központ és közlekedési csomópont (itt található az egyik legfontosabb kereszteződés Belgrád és Szófia között, de közúton akár Isztambulig, onnan pedig Kis-Ázsiába is el lehet jutni), gazdag történelmi múlttal is rendelkezik. Itt született például a keresztény vallásszabadságot kihirdető Nagy Konstantin római császár, Nistől pedig alig másfél kilométerre fekszik Medijana városa, amely a mai napig őrzi római kori örökségeit. A magyar utazók számára kihagyhatatlan látványosság az a török uralom idején épült erőd, ahol 1443-ban Hunyadi János győzelmet aratott az oszmán haderő felett.
„Rendkívül fontosnak tartjuk egy új járat elindításánál, hogy azzal ne csupán a Budapestről elérhető úticélok számát emeljük, hanem egyúttal új, minőségi útvonalat is kínáljunk utasainknak” – mondta Kam Jandu, a Budapest Airport kereskedelmi igazgatója. Hozzátette: – Nis a Balkán egyik ékköveként kiváló úticél, az pedig külön öröm számunkra, hogy egy újabb szomszédos országgal köthetjük össze Budapestet, fejlesztve ezzel a környező országokkal ápolt gazdasági, oktatási és turisztikai kapcsolatainkat.”