A projekt fő célja az volt, hogy színvonalas turisztikai célpontot és kulturális központot teremtsenek, miközben megőrzik az épület eredeti formáját, amelytől a királyi palota egyedülálló maradhat. A bírálat főbb szempontjai az ingatlanfejlesztés koncepciója és eredménye, építészeti színvonala, a kivitelezés minősége, az alkalmazott műszaki megoldások színvonala és a környezettudatos fejlesztések voltak. A zsűri tagjai emellett értékelték a fejlesztés eredményességét és az ingatlanfejlesztés társadalmi hasznosságát is – adja hírül az MTI.
A pályázaton második helyezést ért el a Ras-design Kft./Anna Grand Hotel Kft. a balatonfüredi Anna Grand Hotel több mint kétszáz éves épületegyüttesének felújításával. A harmadik helyezett a Skanska Magyarország Kft. lett a Green House Irodaház megvalósításával. A szakemberekből álló bíráló bizottság emellett számos különdíjat ítélt oda.
A Nemzetközi Ingatlanszövetség (FIABCI) Magyar Tagozata a Magyar Ingatlan Szövetséggel közösen idén 15. alkalommal hirdette meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot, amelynek célja a legsikeresebb ingatlanfejlesztések kiválasztása, bemutatása a közönségnek és a kiemelkedő alkotások megjutalmazása. A magyar pályázat célja előkészíteni és elősegíteni, hogy a magyarországi ingatlanfejlesztők eredményesen vegyenek részt a FIABCI Prix d’Excellence nemzetközi nívódíj pályázatán. A hazai pályázaton a nemzetközi verseny feltételeinek megfelelően minden olyan épület, épületegyüttes részt vehetett, amelynek az átadása, vagy használatbavételi engedélye 2012. december 31-e előtt volt és az azt megelőző négy-öt évben valósult meg.
Legyél az első hozzászóló "Ingatlanfejlesztési nívódíjat érdemelt a Gödöllői Királyi Kastély" című cikkhez