Már csak néhány hónap és ismét régi fényében, sőt talán még annál is jobban ragyoghat a belváros ékességének számító Párisi udvar, amelyben az ötcsillagos Hyatt szálloda alján található közkedvelt passzázs közösségi térként várja majd a fővárosiakat és a Pestre érkezőket.
Egykor volt fényét a szocializmus évtizedeiben úgy vesztette el a néhai, Schmahl Henrik-féle Belvárosi Takarékpénztár épülete és vele a Párisi udvar, ahogy a számára otthont adó tér neve is a legkevésbé romantikus hangzású Felszabadulás térré változott. Amit a pestiek többsége egyszerűen csak a praktikusabb Felszab térként emlegetett.
A jobb sorsra érdemes épület újrafényezését – immár ismét a Ferenciek terén -, a Mellow Mood Hotels vállalta fel, amely – ahogy Fazekas Tamás, az új Hyatt igazgatója elmondta -, igencsak megküzdött azzal, hogy a műemléki épület még a vártnál is rosszabb statikai állapotban volt. Ezért ugyan a tervezettnél később, de a terveknek megfelelő szépségében nyílhat meg hamarosan az épületkomplexum. Amelynek központi eleme az az ötcsillagos luxushotel lesz, amely a Hyatt szállodalánc különleges történelmi épületekben kialakított, The Unbound Collection by Hyatt márkájához tartozó – a párizsi Hôtel du Louvre után -, második európai tagja lesz. Vagyis az egykori Duna-parti hotel után ismét lesz Hyatt szálloda Budapesten.
Az épületet eredeti szépségében megújító szándék által vezérelve, az eredeti terveket és levéltári forrásokat is felhasználta az Archikon építészstúdió. (A belsőépítészeti tervezést a Kroki Stúdió, a vendéglátáshoz kötődő F&B dizájn koncepciót Henry Chebaane, a brit Blue Sky Hospitality Ltd. tulajdonosa, míg a kivitelezést a Market Építő Zrt. végzi). A 110 szobával – amiből 18 lakosztály –, valamint a legmagasabb igényű vendégek számára rendelkezésre álló executive emelettel, illetve konferenciatermekkel, emellett kifinomult spa és wellness részleggel rendelkező hotel kialakításánál a Hyatt rendkívül magas szintű elvárásai érvényesülnek. Ennek egyik sarokköve a pihentető alvást fókuszba helyező úgynevezett “Bedding Concept”, ami a legkényelmesebb ágyakhoz, csak a legjobb pehelypaplan és -párna használatát engedélyezi, miközben a fürdőszobákba csak márványpult kerülhet, a szőnyeg pedig kizárólag gyapjúból készülhet.
Miközben azt utcai fronton, a Ferenciek tere felőli részen üzletek kapnak helyet, a szobák belső megjelenése is visszatükrözi a Párisi udvar építészeti jellegzetességeit. Így például a századfordulós épületet meghatározó mór stílusjegyek a szobák mennyezetének mintázatában is visszaköszönnek majd. Éppúgy, mint az első emeleti lobbiban is, ami abban a beépített belső udvarban kap helyet, amelynek berendezése zöldes színvilággal az ott körbefutó, újjávarázsolt Zsolnay csempékhez igazodik. A passzázsban azonban nemcsak a szálloda lobbija kap helyet, hanem azok a közösségi térként is szolgáló éttermek, kávézók is, amelyekbe betérve bárki elégedetten nyugtázhatja: a szépséges kupolák alatti legendás passzázs ismét a legjobb párizsi eleganciát varázsolja a Párisi udvarba.
Érsek M. Zoltán