Merkel idejött, a magyarok kint voltak

Ha a luxusról esik szó, Sylt szigete kapcsán elég annyit elmondani, hogy a parányi földterületen négy darab ötcsillagos szálloda található és az ingatlanárak is négyszer magasabbak a kontinensen megszokott németországi áraknál. Mezősi Csilla, a Magyar Turizmus Zrt. németországi képviseletvezetőjének sikeres lobbi tevékenysége ebben az arisztokratikus közegben érte el, hogy a nagyhagyományú gasztronómiai esemény kiemelt témájának a magyar konyhát és a magyar borokat válasszák.

Öt helyszínen zajlott az esemény, öt magyar borász és öt séf bemutatkozását biztosítva. A vendéglátóhelyek között a Walters Hof, az egy Michelin-csillagos Landhaus Stricker, a két Michelin-csillagos Söl’ring Hof, a patináns Manne Pahl és a Club Rotes Kliff szerepelt. A Tokaji borvidékről Szepsy Istvánt hívták meg, Villányból Gere Attilát, Egerből Lőrincz Györgyöt, a Balaton-felvidékről Jásdi Istvánt, a dél-balatoni régióból Légli Ottót, Szekszárdról pedig Heimann Zoltánt. A mesterszakácsok, Ruprecht László, aki egyebek között a 2011-es magyar uniós elnökség gasztronómiai tanácsadói feladatát látta el, Takács Lajos, a budapesti Lacipecsenye bisztrókonyha főnöke, Bolyki Péter, a Corinthia Hotel Budapest vezető séfje, Horváth Gábor, a mádi Gusteau Kulináris Élményműhely főszakácsa mellett Forrai Miklós mutatkozott be, az első berlini magyar borbisztró, a Budapest Calling képviseletében.

A fagyos téli hangulatban igazán vérpezsdítő volt látni a megújult magyar gasztronómia kedvező fogadtatását és a legjobb hazai borászatok közé tartozó pincészetek elismerését. Miközben a nyitó és a záró fogadáson valamennyi magyar reprezentáns bemutatkozott, az igazi attrakció az a két gourmet szafari volt, amelynek keretében a magas gasztronómiához szokott vendégek öt állomást jártak végig, és mindenhol két-két fogást és bort kóstolhattak.

Máté Dorottya

Legyél az első hozzászóló "Merkel idejött, a magyarok kint voltak" című cikkhez

Szólj hozzá

Your email address will not be published.


*