A mobil telefon gyártók eddig mindig a Steve Jobs által felépített Apple márka mögött kullogtak és próbálták felvenni a versenyt a már megjelent modellekkel és újításokkal. Azonban mostanra fordult a kocka és a Samsung személyében hatalmas kihívóra tett szert a iPhone. Samsung Galaxy S8 teszt!
A tavasszal bemutatott Samsung Galaxy S8 komolyan elgondolkoztatott több iPhone felhasználót a váltásról. A 3 éves kísérletezés, próbálgatás után sikerült olyan frissítéseket hozniuk a rendszerbe, ami addig az iPhone-nál csak tesztüzemben létezett.
Galaxy S8 alap infók
A cég már a Samsung Galaxy S6 Edge óta kísérletezett a telefon kijelző felületének maximális kihasználásával és joggal állíthatjuk, hogy három év elteltével elérték a céljukat. A kijelző a telefon több, mint 80%-át foglalja el, ezzel is növelve a felhasználói élményt. Az oldalsó keret szinte teljesen eltűnt és az alsó, valamint felső sor is minimálisra csökkent. Olyannyira, hogy még a fenti Samsung felirat jelenlétéről is képesek voltak lemondani azért, hogy helyet spóroljanak a nagyobb kijelzőnek. A felső részen, így csak a 8 megapixeles autófókuszos előlapi kamera, az értesítési led, a közelség és fény érzékelő, a beszédhangszóró, valamint az írisz-szkenner maradt.
A márka jelzés csak a hátoldalon jelenik meg, a 12 megapixeles kamera és az ujjlenyomat olvasó alatt. A kijelző méretének növelése miatt, az előlapi Home gomb már csak virtuálisan jelenik meg, így az ujjlenyomat olvasó is hátulra került. Emiatt egy kis diszkomfort érzetünk lehet, hiszen az esetek 99%-ban először a hátlapi kamerát maszatoljuk össze és csak utána tudjuk feloldani a telefonunkat.
A telefon mérete (5,8″) is éppen ideális, hiszen kényelmesen elérhetőek a kijelző felületen található alkalmazások, egyedül a felső rész kezelése nehézkes, de körül-belül egy hét intenzív használat után ez sem jelent problémát.
Az a bizonyos arcfelismerő
A készülékből nem hiányozhat az arcfelismerő sem. A telefon megjelenésénél a rendszer biztonságosságát sok kritika érte, hiszen egy rólunk készült fénykép felmutatásával könnyedén belehetett csapni a készüléket. Technikai fejlődést tekintve az arcfelismerő rendszer egy fantasztikus dolog, de azért valljuk be egy hétköznapi felhasználó számára, kevés rejtegetni való dolog van, ami miatt használni kelljen. A telefon feloldásával pedig nem egyidejű, a bankkártya és más személyes adatok elérése. Igaz a Samsung hivatalos oldalán is olvasható „Az arcfelismerő funkció kevésbé biztonságos, mint a PIN kód vagy jelszó használata.” Szóval, ha te is normál felhasználó vagy, és nincs rejtegetni valód a kedvesed elől, akkor ez nem is olyan egetrengető hiba – aminek a kiküszöbölésén természetesen dolgoznak.
Az újdonságot mindenképpen az írisz-szkenner jelenti, ami már sokkal biztonságosabb és kevésbé manipulálható. A feloldásához kicsit közelebb kell tartani a telefont az arcunkhoz és a tartalmaink máris elérhetőek számunkra.
A telefon aksija teljes feltöltöttséggel kibír egy egész napot, akár folyamatos használat mellett is, így nem kell azon aggódnunk, hogy a nap valamely szakaszában hirtelen elszakítanak minket a külvilágtól és nem lehetünk up-to-datek.
Az iPhone X őszi megjelenése, így csak a Samsung Galaxy S8 mögötti kullogás lehetett. Azonban legyünk őszinték, a két márka közötti egészséges versenyből mi felhasználók csak a pozitívumokat érezhetjük, hiszen végre van egy márka – a Samsung -, ami felvette a versenyt, sőt előnyt kovácsolt a legendás Apple-lel szemben. Bátran kijelenthetjük, hogy a két márka komoly csatát vív a felhasználók, a MI kegyeinkért, hogy a legmodernebb technikával és a legjobb telefonokkal kápráztassanak el minket évről-évre. És mint láthatjuk a verseny a legjobbat hozza ki belőlük, szóval csak így tovább!
Szöveg: rk.-n.
Legyél az első hozzászóló "Tarolt a piacon a Samsung Galaxy S8" című cikkhez