Hivatalosan is köszöntötték a Shanghai Airlines két új budapesti járatát

Csie Csiu, a Shanghai Airlines anyavállalata, a China Eastern Airlines regionális vezetõje (b), Liu Po gazdasági és kereskedelmi tanácsos (b2), Tuan Csie-lung kínai nagykövet (b3), Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára (b4) és Rolf Schnitzler, a Budapest Airport vezérigazgatója (j) felvágja a tortát a Shanghai Airlines tavaly év végén elindult két új budapesti járatának hivatalos köszöntésén a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülõtéren tartott sajtótájékoztatón 2020. január 16-án. MTI/Kovács Tamás

Hivatalosan is köszöntötték a Shanghai Airlines tavaly év végén elindult két új budapesti járatát.

Hszian, illetve Csengtu érintésével az első járatok december 30-án, illetve 31-én érkeztek meg Sanghajból, és a meghirdetett menetrend szerint hetente kétszer közlekednek. Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára köszöntő beszédében elmondta, a kormány keleti nyitás politikájának sikere, hogy egy év alatt négy új Magyarország és Kína közötti légi járatot nyitottak meg. De a keleti nyitásnak nem csak ezeket, hanem új munkahelyeket, befektetéseket, és a két ország közelebb hozását is köszönhetik – tette hozzá.

Emellett hangsúlyozta, az összeköttetés javítása mindkét fél érdeke, mert minél több turista és befektetés érkezik az országba, annál több lesz a bevétel. Megjegyezte, hogy Kína a világ legnagyobb küldő országa, Magyarországra tavaly közel negyedmillió kínai turista érkezett, és a következő években számuk akár a mostani többszörösére is emelkedhet.

Magyar Levente közölte, a kormány továbbra is elkötelezett a mellett, hogy tovább diverzifikálja az ország és Budapest légiközlekedési kapcsolatait, ehhez a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport minden kormányzati segítséget megkap.

Rolf Schnitzler, a Budapest Airport vezérigazgatója köszöntő beszédében elmondta, a két új összeköttetéssel Magyarország lett a Kínával légi úton legjobban összekötött ország a kelet-közép-európai régióban. A két ország között most már heti 13 közvetlen járat közlekedik öt különböző városba. A kínai turisták száma tavaly 220 ezer volt, és idén további bővülésre számítanak – tette hozzá. Megjegyezte, hogy az elmúlt időszakban a repülőtér több, a kínai turistáknak kedvező változást vezetett be: a nagyobb üzletekben már elfogadják a népszerű kínai fizetési módokat, és kínai feliratokkal is bővítették az utastájékoztató táblákat.

Csie Csiu, a Shanghai Airlines anyavállalata, a China Eastern Airlines regionális vezetője azt emelte ki, hogy sanghaji központjukból a világ minden tájára repülnek, tavaly 130 millió utast szállítottak, ez alapján a világ 10 legnagyobb légitársasága közé tartoznak.