Lufthansa FlyingLab és élő konferencia az első szilícium-völgyi járat fedélzetén

A Lufthansa július 1-jétől közvetlen járatot indított Kaliforniába. Az LH488-as számú járaton egy Airbus A340-300 szállt fel helyi idő szerint délelőtt 10 óra 53 perckor Frankfurtból, és indult nyugat felé. San José a start-upok és a csúcstechnológiai iparág bölcsőjeként, és számos fontos gépkocsigyártó kutatólaboratóriumának helyszíneként ismert Szilícium-völgy szívében fekszik.

A Lufthansa most telepített első ízben gépe fedélzetére „repülő laboratóriumot” (FlyingLab), ahol az utasok új termék- és szolgáltatásötleteket tesztelhetnek. A Frankfurtból induló járat mottója a „virtuális valóság” – 360 fokos tartalmai révén a Lufthansa élen jár ezen a területen a repülési ágazatban. A kaliforniai járat utasai kipróbálhatták a légitársaság partnere, a Samsung legújabb digitális eszközeit: a Samsung Gear VR virtuálisvalóság-szemüveget és a Samsung Galaxy Tab S2 táblagépet. Így 360 fokos videókat és lenyűgöző képi tartalmat nézhettek a 12 órás repülés során. A visszaúton, az „éjszakai járat kényelme” jegyében az utasok egyebek mellett a mesterséges intelligenciára épülő Neuroon alvómaszkot tesztelhették, amely segítséget nyújt viselőjének átállni az új időzónában való alvásra (ami különösen hasznos lehet a gyakran repülő, és jetlagtől szenvedő utasoknak).

A Lufthansa célállomástól függetlenül alkalmazni fogja a FlyingLab koncepcióját, hogy elérhetővé tegye utasainak a legújabb belső és külső fejlesztéseket (a termékeihez kötődő digitális innovációkat és szolgáltatásokat), és visszajelzéseket gyűjthessen róluk. Az utasok így megismerkedhetnek a legújabb termékekkel, technológiákkal, és élőben tesztelhetik őket.

„A FlyingLab lényege a gyors és egyszerű tesztelés” – magyarázza Dr. Reinhold Huber, a Deutsche Lufthansa AG utasélmény-tervezésért és ‑kiegészítőkért felelős alelnöke. „Ha találunk egy izgalmas terméket, így gyorsan kideríthetjük, hogy megnyeri-e majd a célközönség tetszését. A hosszas tesztelés nem célravezető.”

A digitális világban különösen fontos a sebesség. „Az első FlyingLab laborban az élő konferenciaszolgáltatást is teszteljük” – magyarázza Dr. Torsten Wingenter, a Lufthansa digitális innovációkért felelős vezetője. „Ugyanazt a formabontó gondolkodásmódot követjük, mint a start-upok. Gyorsan teszteljük a prototípust, és utána azonnal eldöntjük, hogy továbbvisszük vagy elvetjük az ötletet.” A Lufthansa élő streaminggel négy előadást közvetített az utasok eszközeire. Az előadók a digitális trendekkel kapcsolatos témákról beszéltek:

  • Lufthansa, Dr. Torsten Wingenter: „Az utazás jövője: a virtuális valóságtól a repülő laborig”
  • Mercedes Benz, Natanael Sijanta: „Digitális tapasztalatok a Mercedes Benznél”
  • Instagram, Heiko Hebig: „Innováció az Instagramon – hogyan nőtt a közösség nulláról 500 millió főre?”
  • Visit San José, Kyle Schatzel: „San José – a Szilícium-völgy és a Monterey-öböl kapuja”

Minden utas saját okostelefonján, laptopján vagy táblagépén követhette az előadásokat. Ehhez csatlakoznia kellett az előadásokat közvetítő fedélzeti hálózathoz. A Lufthansa Systems rugalmas megoldást dolgozott ki ehhez a Lufthansa Technik és a Media Event Services közreműködésével kifejlesztett BoardConnect technológiával szerzett tapasztalatok alapján. A megoldás osztott képernyőn jeleníti meg a képet és az előadók prezentációját – az utasok vezeték nélküli csatlakozási ponton (hotspoton) keresztül, wifi-hálózaton csatlakozhatnak a közvetítéshez. „Nagyon rövid időn belül sikerült kiépítenünk az utasok eszközeire a fedélzeti konferenciát élőben közvetítő rendszer prototípusát. Ez a rendszer rövid távolságú járatokon is használható pl. internetes videoátvitelre olyan felhasználók számára, akik nem tartózkodnak a repülőgép fedélzetén. Az első tapasztalatok és a rendelkezésre álló technológia értékelése alapján még az idén eldöntjük, hogy érdemes-e tovább foglalkoznunk a FlyingLab ötletével” – teszi hozzá Dr Torsten Wingenter.

Az utasokat azonban nemcsak a fedélzeten varázsolhatják el a Szilícium-völgy innovációi. A Lufthansa most először öt emlékezetes rendezvényt is szervezett, egy bemutatót a San José-i Műszaki Múzeumban, egy bálnalest Montereyben, és egy grillpartit a Függetlenség Napja (július 4.) alkalmából, ahol is együtt ünnepli az első járat utasaival az új célállomás bevezetését.

Az utasok kaliforniai tartózkodásuk idején is tesztelhetnek egy különleges Lufthansa-szolgáltatást. A Lufthansa Innovation Hub „Mission Control” névre keresztelt utazási információs szolgáltatása érdekes tippekkel és javaslatokkal látja el őket San José-val kapcsolatban. Akár az átfoglaláshoz, vagy az események helyszínére való eljutáshoz is egyszerűen kérhetnek segítséget a Facebook Messengeren keresztül.

A Frankfurt és San José közötti retúrjegy ára 799 eurótól kezdődik. A Lufthansa egész évben, hetente ötször indítja ezt a járatot üzleti, prémium turista és turista osztállyal.

Az új szolgáltatásról röviden

Frankfurt – San José (Kalifornia, USA)

Repülőtér/

háromjegyű kód/

időzóna (nyári időszámítás)

– Frankfurti Repülőtér, 1-es terminál (FRA); GMT +02:00 óra.

– Norman Y. Mineta San José International Airport (SJC);

GMT -07:00 óra.

Menetrend

(helyi idő és nyári időszámítás szerint érvényes)

ÚJ 2016. július 1-től

Hétfőn, szerdán, pénteken, szombaton és vasárnap

LH 488 Frankfurt 10:40 – San José 13:40

LH 489 San José 15:30 – Frankfurt 11:50 (a következő napon)

Repülési idő
(átlag)
12 óra
Repülőgép típusa Airbus A340-300

További linkek:

Virtuálisvalóság-tartalom a Lufthansától:
360-Grad-Foto aus der Technik-Halle
EM-Video: Eine Fußball-Sommer-Story in 360 Grad

Legyél az első hozzászóló "Lufthansa FlyingLab és élő konferencia az első szilícium-völgyi járat fedélzetén" című cikkhez

Szólj hozzá

Your email address will not be published.


*