A 420 millió forintos beruházáshoz a város 371 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott uniós és hazai forrásokból. A nemrégiben elkészült épület a Közép-Dunántúli régió turizmusának fontos központja lehet. Az épületegyüttes információs és oktató központ, turisztikai sportszerek boltja, csillagtúra központ, és elsősegélyhely. Az Által-ér völgyi kerékpárút kiinduló és fogadó állomása, csillagtúra-útvonalak kezdő és végpontja, kerékpárkölcsönző (mintegy félszáz kerékpárral és kiegészítőkkel) szerviz. Egyben esélyegyenlőségi szolgáltatásokkal, így handbike- és tandembérlési lehetőséggel. Lehet itt hajót, kajakot is bérelni, tárolni.
Erdei iskolai központként is működik négy évszakon át: bemutatja a tatai természeti és épített környezetet, megismertet a környék történelmével. Kiszolgálja az év során a tatai fesztiválokat is, így a Kajakfesztivált, Víz Zene Virág Fesztivált, a Jég – Zene – Jégvirág Fesztivált.
A Tatai Fényes Forrásvidéken található az a természeti környezet adottságaira épült, 1350 méter hosszú cölöprendszer alapú tanösvény, mely élményszerűen mutatja be a látogatóknak a térség természeti értékeit. 33 hektáros nagyságával gyöngyszemként helyezkedik el Tata város határában. 16, védettség szempontjából fontos növényfaj fordul elő itt, a területen számos védett állatfaj él. A karsztforrásokból feltörő 20–22 Celsius-fokos hőmérsékletű víz meghatározó tényező volt a növény- és állatvilág kialakulásában.
Az egész évben látogatható tanösvény egy 18 állomással rendelkező ökoturisztikai útvonal, amely interaktív módon mutatja be természeti kincseit. A vendégek fogadására, megfelelő tájékoztatására épült fogadóközpont iskolásoknak rendhagyó természetismeret óra helyszíneként is funkcionálhat.
A Tatai Fényes Tanösvény ideális turisztikai célpont lehet családdal érkezők és iskolai csoportok számára, csakúgy, mint az aktív pihenés iránt érdeklődő turistáknak.
Legyél az első hozzászóló "Tata: tanösvénnyel és ökoturisztikai központtal vonzhatja a turistákat" című cikkhez