Wellnesstanácsok a télre

Miközben egyre népszerűbbé vált a wellnessezés, a hétvégi, önmaguk kényeztetésre vágyók közül sokan még ma is azt gondolják: ez a kellemes környezetben véghezvitt, megmártózással kombinált evés-ivással egyenlő. Ezért lássunk néhány igazi jó tanácsot. 

wellness-ii

A wellness – ami a „wellbeing”-ből (jólét, kényelem) és a „fitness”-ből (erőnlét, kondíció) már több évtizede összeállt mozaikszó – olyan egészségtudatos életmódot takar, amelynek lényege: úgy váljunk testileg, lelkileg és szellemileg fitté, hogy közben jól érezzük magunkat. Az életfilozófia alapja a rendszeres testmozgás és a regeneráló pihenés, ami hozzájárul testünk újjászületéséhez, az egészséges életvitel, valamint a rendszeres relaxáció és stresszkezelés, illetve a szépségápolás.

well2

Igaz, a wellnesséletmód akkor hatásos, ha a káros szenvedélyek elkerülése mellett egész életünket a testi-lelki feltöltődés szellemében éljük, de rohanó világunkban, a végigrobotolt napok során keveseknek jut idejük arra, hogy önmagukra figyeljenek. Ezért is váltak népszerűvé a wellness-szállodákban eltöltött hétvégék, amit érdemes valóban a testi-lelki megújulás jegyében eltölteni. Annak ellenére, hogy a Budapesti Gazdasági Egyetem kutatása szerint a hazai wellnessvendégek népszerűségi listájának élén a szállodától elvárt nyugalom mellett a jóízű ételek és a bőséges étkezés áll.

Különösen a téli, hideg időszakban, a wellness-szállodák egyik legnagyobb vonzereje a meleg vizű fürdőszekció, amely gyakran a hely védjegyének számító gyógyvízzel is hozzájárul megfáradt testünk megújulásához. Nem árt azonban odafigyelni arra, hogy a 30 foknál melegebb termálvizek és különösen a gyógyvizek különleges hatásúak. Gyógyerejük, regeneráló- és fájdalomenyhítő hatásuk kifejezetten hasznos lehet a szervezet számára, de mivel a gyógyvizek összetétele különböző, hatásuk pedig a bennük lévő ásványi anyagok fajtájától, mennyiségétől függ, ezt is érdemes körültekintően tanulmányozni a vízbe ereszkedés előtt. Kifejezetten negatív hatása lehet annak, ha terhesen, vagy olyan panaszokkal – például szív – és érrendszeri betegség, vesekő – választjuk a gyógyfürdőzést, amelyek esetén ellenjavalltak. Sőt, annak ellenére, hogy a meleg gyógyvíz kellemesen simogató, a gyermekek számára egyáltalán nem ajánlott.

well3

Egy kellemes wellnesshétvége, különösen a családdal, jó lehetőséget teremt a közös programokra, a játékra, a túrákra. A fürdés öröme mellett szenteljünk időt a testmozgásra, az úszásra, a hosszú sétákra a jó levegőn, és érdemes odafigyelni a tudatos táplálkozásra is, ami sok zöldség, gyümölcs elfogyasztása mellett a bőséges folyadékbevitelt is magában foglalja.

-kocsise-

Legyél az első hozzászóló "Wellnesstanácsok a télre" című cikkhez

Szólj hozzá

Your email address will not be published.


*